(0536) 6198688
(Hafta içi 09:00 - 18:00 saatleri arası
Cumartesi 09:00 - 12:30 arası)
  32.4868
  34.6012

Satış Sözleşmesi

AloKatalog.com'da Garanti ve Genel İş Akışı;

 1. İhtiyacınız olan grafik tasarım ve baskı fiyatını telefon veya mail ile talep edebilirsiniz, teklifde yer alan grafik tasarım fiyatını banka hesabımıza eft veya havale ile ödeme geçebilirsiniz.
 2. Grafik tasarım başlangıcı için; logo, resim vs. malzemleri e-mail ile veya aşağıdaki iletişim formunu doldurarak mesai saatlerinde bize ulaştırın.
 3. Ödeme sonrası İş açıklamalarınız tarafımıza ulaştığında iş formu oluştururuz. Çalışma hakkında istenilen nitelikleri uygun ve farkındalık yaratan çalışmalar projeniz hakkında detaylı bilgi vermelisiniz. rakipleriniz, hedefleriniz, fırsatlar ve korkulardan bahsederseniz konumuzu idrak etmemiz kolaylaşır, yaratıcı tasarımları ortaya çıkmasına hızlandırırsınız.
 4. Grafik tasarım alternatifleri çıktıkça sizinle email ile paylaşırıyoruz. Baskı için uygun teknik özelliklerin (kağıt gramajı ve cinsi, özel kesim, özel boya, pantone, fosforlu renk, vb.) olacağı ve son değişikliklerin ardından bir maket (demo çıktısı) gönderilerek onay alınmaktadır.
 5. Yazışma işimizin esasıdır. Yapılan her iş mail ortamında tarafına ulaştırılarak teyidi alınarak bir sonraki aşamaya geçilir. 
 6. Onayın ardından baskı aşaması yapılarak kargo ile teslimi yapılır.
 7. Yukarıdakiler genel iş akışımızdır. E-mail yazışmaları veya whatsapp'den anında tasarım yaptırmak mümkündür.

Sorumluluğununuz

 • Gönderdiğiniz bilgilerin doğruluğundan (Telefon, Adres, Cep numarası, İsim, Ünvan, vs) bilgilerinizin doğruluğundan emin olduğunuzda atınız.
 • Çalışma baskıya girmeden biten işin tarafınıza internet ortamında jpg, png, veya pdf olarak yazılı onaya sunulmaktadır. Onayınızı vermeden metinler ve grafik noktasında istediğiniz bir değişikliği yaptırma hakkına sahipsiniz.
 • Tekrar son halini size mail ortamında veya (isteğe bağlı) çıktı kargo ile onaya sunulmaktadır.
 • Onayı yazılı olarak alınan bir iş baskıya girmiş demektir. Baskı sonrası sizin onay verdiğiniz içerik basılacaktır.
 • Alokatalog.com Onayı alınan iş basıldıktan sonra, içerik ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 • Gönderilecek dosyaların baskıya uygun biçimde CMYK renk formatında hazırlanması be uygun Grafik Dosya Formatında kayıt edilmiş olması, müşterilerimizin sorumluluğundadır.
 • Gönderilen dosyaların müşteriye ait olduğunu kabul eder ve müşterinin isteği doğrultusunda baskıda kullanılmasını sağlar.
 • Gayri ahlaki veya müstehcen işler basılmaz. Bizim bilip bilmediğimiz yasa dışı, isim, amblem malzeme kullanımından doğan cezai takip sorumluluk işi gönderen kişiye aittir.
 • Basılan işlerin içeriğinden dolayı Alokatalog.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Alokatalog.com uygun görmediği işleri basmama hakkını saklı tutmaktadır.

Görevlerimiz

 1. Baskı hatası veya bozuk baskı Alokatalog.com sorumludur. Böyle durumlarda, her hangi bir ek ücret ödemeniz söz konusu olmadan işiniz yeniden baslır. 
 2. YÜKLENİCİ, işbu sözleşmenin ikinci maddesinde belirtilen doküman ve verilere uygun olmak koşuluyla. İşini uygulamasını eksiksiz ve tam olarak yaparak söz konusu katalogun onayından sonra 7 iş gününe kadar karşı ödemeli kargo ile teslim etmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
 3. YÜKLENİCİ işin mail veya yazılı onaylı tarihten itibaren en geç 7 (yedi iş günü) işgünü sonunda eksiksiz ve tam olarak yerine getirerek katalog teslim etmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. 
 4. YÜKLENİCİ, metaryallerin renklerinin ikinci maddedeki doküman ve verilerdeki renkler ile birebir tutacağını, renk ve kelime farkı olmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

Satış Sözleşmesi:

 1. Banka havalesi ile alışveriş yapılabilir.
 2. Ödemesi yapılmamış siparişler işleme alınmaz. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, banka hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.
 3. Sipariş iptali ödemenin ulaşmasının ardından 30 dakika içinde  info[a]alokatalog.com, e-posta adresine bildirilmelidir. Sipariş iptali için ürünlerin baskıya geçmemiş olması şartı ve tasarım ücreti düşülerek ödeme iade edilir.
 4. Siparişlerinizi, yasaların gerektiği şekilde irsaliye ve fatura eşliğinde teslim edecektir. Ürün fiyatlarının bazıları EURTRY ve USDTRY olarak verilmekte, alışveriş sırasında tüm fiyatlar sipariş ile ilgili borcun satıcı firmanın banka kayıtlarına girdiği günkü Merkez Bankası' nın Euro'ya uyguladığı TL karşılığı olarak ifade edilmektedir. Siparişin geçerli olması için siparişi verilen malzemenin bedelinin ve KDV tutarının da hesaba yatırılması gerekmektedir. Not: KDV oranlar %18'dir.
 5. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından sorumlu değildir.
 6. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, satıcının kontrolü dışında gelişen olayların, ortaya çıkmasıyla satıcının sözleşme ile yüklendiği borç ve sorumluluklarını kısmen veya tamamen yerine getirmemesi veya bunları zamanında yerine getirilmesini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, gümrüklerdeki mevzuat değişikliği, gümrük idarelerinden kaynaklanan nedenlerle malın zamanında çekilememesi, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında satıcının edimlerini yerine getirememesinden dolayı herhangi bir sorumluluğu söz konusu olmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 7. Şehir içi (İstanbul) siparişlerinde ürün baskısının gerçekleştiği günden itibaren 2 iş günü içerisinde, şehir dışından verilen siparişler ise 4 iş günü içerisinde alıcıya ulaştırılmak üzere kargoya  teslim edilecektir. Gönderiler kargo ile yapılır. Kargo ücretleri alıcıya aittir.
 8. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info [ET} alokatalog.com 'a yazarak, durum ilgili kişilere bildirilebilir. Kargo şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
 9. İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
 10. İadesi yapılacak olan ürünler, AloKatalog.com çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Kargo ücreti müşterimize aittir.
 11. www.alokatalog.com'dan alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
 12. İHTİLAFLARIN HALLİ: İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek ihtilafların halli için İSTANBUL ADLİYE Mahkemeleri ve icra daireleri yetkili kılınmıştır.
 13. YÜKLENİCİ’nin 3.2 inci maddede belirtilen süre içerisinde edimini yerine getirememesi halinde www.alokatalog.com hiçbir bildirime hacet kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak feshetme yetkisine sahip olup, YÜKLENİCİ bundan dolayı uğrayacağı zararı da ayrıca tazmin edeceğini beyan, kabul ve taahhüt eder.